Info

O nas

New Boogie Down School to inicjatywa grupy ludzi, połączonych wspólną pasją – tworzeniem, rozwijaniem i upowszechnianiem kultury hip-hop w różnych jej aspektach, tj muzyka, taniec, sztuka. Powstała w 2006 roku w Gdańsku z inicjatywy Przemysława Domagalskiego aka EMOTE – mc  i animatora kulturalnego.

Od marca 2010 na terenie Lublina swe progi otwarło NBDS Południe. To przede wszystkim profesjonalna szkoła street-dance, nastawiona na uczenie i rozpowszechnianie ulicznych stylów tanecznych – od stylów funkowych, po hip-hop, breaking, house etc.

Inicjatorem NBDS Południe jest członek NBDS – Pitzo – tancerz, choreograf, mc, producent i organizator. Gospodarzem NBDS w Lublinie jest taneczna ekipa – KONTRABANDA CREW. Jej członkowie to uznani w kraju, utytułowani i doświadczeni tancerze, specjalizujący się w poszczególnych formach i stylach.

Na swoim koncie mają wiele nagród zdobytych na krajowych i międzynarodowych wydarzeniach. Należący do stałej kadry PITZO i POLSSKY zajęli 2 miejsce w finale V edycji programu Mam Talent.

Oprócz regularnych zajęć organizujemy również warsztaty z wybitnymi tancerzami i choreografami z Polski i ze świata. Gościli już u nas – Meech (Francja), Martha  i Nikki (Szwecja), Loose Joint (NY, USA), BatMan, Pablo, Ryfa, Temps, Ewulin (Polska).

NBDS to nie tylko studio taneczne – jako agencja i animator organizujemy, oraz współpracujemy przy tworzeniu wielu wydarzeń artystycznych i kulturalnych w mieście i całej Polsce.

W naszym dorobku organizacyjnym są takie wydarzenia jak Funk All, Popping Zone, Street Dance Holiday, The Real Styles Tournament, Dance Poker,  MTV Gdańsk Dźwiga Muzę – podczas tej imprezy gościliśmy największe światowe gwiazdy taneczne i muzyczne, tj. Popin Pete, Mr Wiggles, Link, Marty Kudelka, Brooklyn Terry, Fabrice, Das EFX, Charlie Tuna czy KRS ONE!!!

NBDS to marka rozpoznawalna już w całym kraju. Od roku 2013 głównym stałym centrum działalności jest Lublin.